11 de juliol de 2016

Hora Esdeveniment
Tot el dia Anamorfisme al carrer (Exposició)
Edifici històric
Tot el dia Calcular a mà-quina (Exposició)
Biblioteca de Matemàtiques
Tot el dia Geometria, puresa i simplicitat (Exposició)
Replà del Rectorat
Tot el dia La Figura Plena de Ramon Llull (Pòster)
Vestíbul principal
Tot el dia Llibres d’educació matemàtica a Catalunya (Segle XX) i sobre Ramon Llull (Exposició)
Biblioteca de Matemàtiques
Tot el dia L’habitació d’Ames (Exposició)
Vestíbul principal
10:00 - 11:00 Visita voluntària a l’exposició del Museu de Matemàtiques de Catalunya (1r torn) (Sortida)
MMACA (Museu de MAtemàtiques de CAtalunya)
11:00 - 12:00 Visita voluntària a l’exposició del Museu de Matemàtiques de Catalunya (2n torn) (Sortida)
MMACA (Museu de MAtemàtiques de CAtalunya)
12:00 - 16:00 Acreditacions (Acreditacions)
Vestíbul principal
12:00 - 13:00 Visita voluntària a l’exposició del Museu de Matemàtiques de Catalunya (3r torn) (Sortida)
MMACA (Museu de MAtemàtiques de CAtalunya)
16:30 - 17:00 Acte inaugural (Presentació plenària)
Paranimf
17:00 - 18:00 Conferència inaugural (Conferència plenària)
Paranimf
18:00 - 18:15 Intervenció en memòria del 300 aniversari de la mort de Leibniz (Presentació plenària)
Paranimf
18:15 - 18:45 Presentació del Projecte Línia del temps (Presentació plenària)
Paranimf
18:45 - 19:00 Intervenció musical (Presentació plenària)
Paranimf
19:00 - 20:30 Activitats matemàtiques a l’Edifici Històric de la Universitat de Barcelona ()
Edifici històric

12 de juliol de 2016

Hora Esdeveniment
Tot el dia Fotografia matemàtica (Exposició)
Pati de ciències
09:00 - 10:00 Aprendre a investigar i a comunicar a l'ESO i al Batxillerat des de la mirada matemàtica de la realitat (Comunicacions enllaçades)
Aula B3
09:00 - 19:00 Concurs de fotografia matemàtica (Concurs de Fotografia)
09:00 - 10:30 De l'anàlisi dels resultats de les proves externes a la millora dels resultats (Comunicacions enllaçades)
Aula B5
09:00 - 10:30 Dispositius mòbils i les matemàtiques a Secundària (Taller)
Aula IF
09:00 - 10:30 El GeoGebraTube, un entorn per compartir activitats i per gestionar grups. (Taller)
Aula IB
09:00 - 10:30 Formació: Necessitats, formats i amplitud (#c2em1profe) (Debat)
Aula B7
09:00 - 10:30 L'estadística més enllà dels paràmetres (Taller)
Aula 103a (Claustre de lletres)
09:00 - 11:00 La Història de les Matemàtiques com a recurs (Comunicacions enllaçades)
Aula B6
09:00 - 10:00 La matemàtica a 0-3 anys. Des de la recerca (Comunicacions enllaçades)
Aula B2
09:00 - 10:30 L’aprenentatge d’estratègies de càlcul mental a primària (Taller)
Aula 102a (Claustre de lletres)
09:00 - 10:30 Polígons estrellats, nombres primers entre si, cubs màgics, estrelles màgiques i similars (Taller)
Aula T1
09:00 - 10:00 Presa de decisions per a resoldre problemes reals a l'aula de Primària (Comunicacions simultànies)
Aula B1
09:00 - 10:30 Taller MateJocs: un cocktail amb jocs i amb matemàtiques (Taller)
Aula T2
09:00 - 10:30 WIMS, ús d'una eina TIC d'aprenentatge i avaluació innovadora (Taller)
Aula IA
10:00 - 10:30 Aprenentatge a través de la integració d’apps amb el GeoGebra (Comunicació)
Aula B3
10:00 - 11:00 La matemàtica a 0-3 anys. Des de l’experiència (Comunicacions enllaçades)
Aula B2
10:00 - 11:00 Llengua i matemàtiques (Comunicacions enllaçades)
Aula B1
10:30 - 11:00 Activitats matemàtiques al Reial Monestir de Santa Maria de Pedralbes (Comunicació)
Aula IF
10:30 - 11:00 Connectar Matemàtiques i Realitat a través de la Fotografia. (Comunicació)
Aula T2
10:30 - 11:00 Cuinant amb la resolució de problemes   (Comunicació)
Aula 102a (Claustre de lletres)
10:30 - 11:00 Els grups de GeoGebra com a eina de comunicació i aprenentatge (Comunicació)
Aula IB
10:30 - 11:00 Estrelles a la Sagrada Família: Un nou context per a treballar políedres a l’aula (Comunicació)
Aula B3
10:30 - 11:00 Grups de centres de primària i secundària per treballar les competències matemàtiques. Grups impulsors en cada centre. (Comunicació)
Aula B5
10:30 - 11:00 L'Estadística, més enllà dels paràmetres (Comunicació)
Aula 103a (Claustre de lletres)
10:30 - 11:00 La volta al món en 8... edificis (Comunicació)
Aula T1
10:30 - 11:00 Les matemàtiques a l’ESO, la selectivitat (matemàtiques de les CCSS) i el GeoGebra: una terna prodigiosa (Comunicació)
Aula IA
10:30 - 11:00 Què recorden del que han après de matemàtiques els estudiants que accedeixen als graus de mestre? (Comunicació)
Aula B7
11:00 - 12:30 101. El joc de construccions (Taula)
Pati de ciències
11:00 - 12:30 102. Desplaçaments (Taula)
Pati de ciències
11:00 - 12:30 103. Minimons (Taula)
Pati de ciències
11:00 - 12:30 104. Accions matemàtiques de 0 a 3 anys a partir d'instal·lacions artístiques (Taula)
Pati de ciències
11:00 - 12:30 105. Experimentació (Taula)
Pati de ciències
11:00 - 12:30 106. Paneres (Taula)
Pati de ciències
1 2 3 4